• Konya25 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Bilal Erdoğana İtalyada şok!
2015-12-04 15:15:03

Bilal Erdoğan'a İtalya'da şok!

Bilal Erdoğan’ın İtalya’ya götürdüğü iddia edilen para için soruşturma talebi.Hakkında çıkan 'İtalya'ya yüklü miktarda para götürdü' iddialarına...
Bilal Erdoğan’ın İtalya’ya götürdüğü iddia edilen para için soruşturma talebi.

Hakkında çıkan 'İtalya'ya yüklü miktarda para götürdü' iddialarına ilişkin olarak, bir yatırımcı, avukatı aracılığıyla Bologna savcılığına başvurarak iddiaların araştırılmasını talep etti. 


İtalya'da yayınlanan Corriere Della Sera gazetesinde yer alan haberde, Bilal Erdoğan'ın İtalya'ya götürdüğü iddia edilen yüklü miktarda paranın soruşturulması için bir yatırımcı, avukatı aracılığıyla Bologna savcılığına dilekçe verdi. Dilekçe ile başvuran yatırımcının Erdoğan hükümeti karşıtı ve bir Avrupa ülkesinde siyasi sığınmacı sıfatıyla yaşadığı iddia edildi.


Avukat Massimiliano Annetta’nın Bologna savcılığına ilettiği dilekçede soruşturma talep eden yatırımcının Erdoğan ailesiyle siyasi, Recep Tayyip Erdoğan’la yargısal bir nefretin kurbanı olduğunu ifade ettiği belirtildi.      
 

İtalyanca ve İngilizce dillerinde sunulan dilekçede ayrıca bir başka konuya da dikkat çekildi; buna göre Bilal Erdoğan’ın  Bologna’ya silahlı korumalarıyla giriş yaptığı, bu koşullarda İtalyan yetkililerin ülkeye giriş izni tanımayacağı, korumalara  Türk diplomatik pasaportu verildiği öne sürüldü.

 

Geçtiğimiz Ekim ayında Erdoğan’ın oğlu Bilal Erdoğan’ın eşi ve çocuklarıyla birlikte Emilia bölgesinin baş şehri Bologna’ya taşındığı ortaya çıkmıştı. Türkiye’de siyasi tartışmalara neden olan bu haberin ardından Bilal Erdoğan yaptığı açıklamada Bologna John Hopkins üniversitesinde 2007’de başladığı ve ara verdiği doktorasını tamamlamak için Bologna’ya geldiğini dile getirdi.

 

Bilal Erdoğan’ın İtalya’ya “yüklü miktarda parayla” eylül ayı sonunda geldiği, Türkiye’yi “terk etmek” için Bologna’ya yerleştiği öne sürülmüştü.

 

Kimsenin herhangi bir rakam vermediği halde, Erdoğan, gazetecilere "Ailemize saldırıyorlar. Oğlum Bilal Erdoğan hakkında yaptıkları tezvirata bakın. Kendisi doktora için İtalya’da. Yok efendim neymiş, 1 milyar doları İtalya’ya kaçırmış! Ya böyle bir yalan olabilir mi?" ifadesini kullanmıştı.

 


KAYNAK: SOL HABER

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Tüm Hakları Saklıdır © 2015 Konya Not | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Haber Yazılımı: CM Bilişim