• Konya16 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Bebekleri ayaklarından öpmeyin
2016-01-17 19:00:03

Bebekleri ayaklarından öpmeyin

Bebeklerin neresinden öptüğünüz önemli. Ayaktan öpmek nelere sebep oluyor?Bebekler masumdur, zararsızlardır. Ebeveynler çocuklarına duyduğu yakınlıktan...
Bebeklerin neresinden öptüğünüz önemli. Ayaktan öpmek nelere sebep oluyor?

Bebekler masumdur, zararsızlardır.

 

Ebeveynler çocuklarına duyduğu

 

yakınlıktan dolayı onları istedikleri

 

gibi öpüp okşayabileceklerini

 

düşünürler.

 

Halbuki çocukların bazı bölgeleri var ki onların kişilik gelişiminde rol oynar...

 

Bebekleri alnından ya da yanaklarından öpün

 

- Çocuklar ayaklarından öpülmez. Zira ayakları öpülen çocuk, hissettiği 'anormal' değerlilik hissi ile kıskançlığa meyleder. Böylesi çocuklar anne babalarının kardeşlerine yönelmesinden rahatsız olur. İlgiyi kaybetme kaygısı anormal derecede ilgi ile sevilmiş çocuklarda sıklıkla görülür.

 

- Çocuk boynundan öpülmez. Bu, çocukta aşırı hassasiyet kazandırır. Çocuk dudaklarından öpülmez. Bu, hijyenik değildir. Nefes ve ağız yolu ile kapılan enfeksiyonlarda dudaktan öpmenin rolü oldukça yüksektir.

 

- Çocuklarda öpülebilecek en doğru yer alın ve yanaktır. Alnından öpülmek, çocuğa ruhen iyi gelir. Temizlik, masumiyet ve dürüstlük hissiyle, cesaret oluşturur.

 

- Bir de çocuk yanaktan öpülebilir. Öpülürken çocuğun kafası tutulmamalıdır. Sürekli öpülme çocuğun başkalarını memnun etme hissini oluşturuyorsa, bu durum kişilik gelişimini aksatır. Çocuk başkalarını memnun etme aracı olarak öpmeyi veya öpülmeyi kullanmamalıdır.

 

- Bunun yanı sıra, çocuk genital bölgesinden öpülmez. Bu, mahremiyet hissi kazanabilmesi ve tacizden korunabilmesi için gerekliliktir.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Tüm Hakları Saklıdır © 2015 Konya Not | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Haber Yazılımı: CM Bilişim