• Konya22 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Başbakandan PYD açıklaması
2016-01-29 20:45:03

Başbakan'dan PYD açıklaması

Başbakan Ahmet Davutoğlu, 'Yeni Türkiye Yolunda' programında yaptığı konuşmada, yeni anayasa, başkanlık sistemi ve terörle mücadeleyi öne çıkardı.Başbakan...
Başbakan Ahmet Davutoğlu, 'Yeni Türkiye Yolunda' programında yaptığı konuşmada, yeni anayasa, başkanlık sistemi ve terörle mücadeleyi öne çıkardı.

Başbakan Ahmet Davutoğlu, yeni anayasa ve terör mücadelesine vurgu yaparak, "Türkiye darbe mahsulü bir anayasayla daha fazla yol alamaz, almamalı. Başkanlık sistemi de dahil olmak üzere her şeyi demokratik bir olgunluk içinde tartışabilmeliyiz. Kişileri değil olguları konuşmak durumundayız. Terör bir yıkmışsa, biz bin yapacağız, yangın yerini gülistana çevireceğiz. PYD gitsin katil Esad rejiminin yanına otursun. Kürtlerin olmadığı bir masa eksik olacaktır. Ancak biz PYD'nin masaya oturmasına karşı çıkıyoruz. ABD ile PKK, DEAŞ terörüne karşı işbirliğimizi güçlü şekilde sürdüreceğimizi bir kere daha teyit ettik" dedi.Davutoğlu konuşmasında şu ifadelere yer verdi:

"Aziz milletim, değerli vatandaşlarım; hepinizi saygı ve muhabbetle selamlıyorum. 2016 yılının bu ilk programında sizlerle beraber olmanın, Türkiye'nin yaşadığı gelişmeleri sizlerle paylaşmanın mutluluğu içindeyim. Ocak ayı yine çok yoğun geçti, iç ve dış temaslarla dolu dolu ve ekonomik meselelerin ağırlık kazandığı bir ay oldu. 14 Ocak'ta hepiniz takip ettiniz, Hükümet olarak üretimde nitelik artışını temin etmek amacıyla hazırladığımız Ar-Ge reform paketini kamuoyuna açıkladık. Ülke olarak koyduğumuz büyük hedeflere ulaşmak için daha yenilikçi, ileri teknolojiyi kullanan ve yüksek katma değer üreten bir üretim anlayışına geçmemiz şart. Bu çerçevede Hükümet olarak Ar-Ge çalışmalarına baştan beri büyük önem veriyoruz. Çünkü Ar-Ge demek, geleceği bugünden düşünmek demek, yarınların sorunlarına çareleri bugünden üretmek demek. 2002 ile kıyasladığımızda bu alanda tam zamanlı araştırmacı sayımız yaklaşık 4 katına, bilimsel yayın sayımız ise üç katına çıktı. Bir bilim adamı olarak söylüyorum; yine de bu rakamlardan ben şahsen memnun değilim. Çok daha ileri düzeylere bu rakamları taşımamız şart. Onun için Ar-Ge reform paketimizi Türkiye'yi 2023 hedeflerine taşıyacak bir vizyonla hazırladık. İnanıyorum ki bu alanda çok önemli kazanımları da elde edeceğiz.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Tüm Hakları Saklıdır © 2015 Konya Not | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Haber Yazılımı: CM Bilişim