• Konya8 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Başbakandan Mahsun Kırmızıgüle yanıt
2016-02-01 09:30:04

Başbakan'dan Mahsun Kırmızıgül'e yanıt

Davutoğlu, sanatçı Mahsun Kırmızıgül'ün kendisine yönelttiği "Nasıl bu kadar zalim, bu kadar merhametsiz oldunuz?" sorusuna cevap verdi.Başbakan Davutoğlu,...
Davutoğlu, sanatçı Mahsun Kırmızıgül'ün kendisine yönelttiği "Nasıl bu kadar zalim, bu kadar merhametsiz oldunuz?" sorusuna cevap verdi.

Başbakan Davutoğlu, Mahsun Kırmızıgül'ün Twitter'da kendisi için yazdıklarına Suudi Arabistan ziyareti sırasında yanıt verdi. 

Ahmet Davutoğlu, "Beni de hedef alan bazı ithamlarda bulunmuş. Bizim merhametimize dünya âlem şahittir. Zulmümüze kimse şahit değil ama merhametimize herkes şahit. Filistinli çocuklar da şahit, Arakanlı yetimler de şahit. Açlıktan ölen somalili bebekler de şahit. Yasin Börü'nün annesi, babası da şahit. Doğu'da Güneydoğu'daki, teröre karşı mücadele eden gençler de şahit. Diyarbakırlı da şahit" dedi. 

"Kimseye zalimlik yapmadık. Ama zalimlere ne kadar dik durduğumuzu herkes bilir" diyen Davutoğlu, "PKK'nın zulmünü görmeden devlete ve şahsen bana dönük zalim diyen, bizim hayat geçmişimize de Kandil'dekilerin hayat geçmişine de bir baksın. Sonra kime zalim, kime merhametli diyeceklerini görsünler. Türk halkı bizi de onları da görür" ifadelerini kullandı.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Tüm Hakları Saklıdır © 2015 Konya Not | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Haber Yazılımı: CM Bilişim