• Konya2 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Başbakan YGP ile ilgili açıklama yaptı
2016-02-13 23:30:02

Başbakan YGP ile ilgili açıklama yaptı

Başbakan YGP ile ilgili açıklama yaptı. Başbakan Ahmet Davutoğlu, TSK'nın YPG mevzilerini vurmasına ilişin, "Angajman kuralları uygulandı. YPG unsurlarının...
Başbakan YGP ile ilgili açıklama yaptı. Başbakan Ahmet Davutoğlu, TSK'nın YPG mevzilerini vurmasına ilişin, "Angajman kuralları uygulandı. YPG unsurlarının her hamlesine önlem alırız" dedi.

İşte Başbakan'ın açıklamalarından satırbaşları:

Dün ve bugün, Suriye rejiminin uzantısı olan bu terör örgütü, Azez'e dönük bir saldırıda bulundu. Bu saldırılar sırasında sınırlarımıza yönelik tacizler oldu. Yani, angajman kurallarını işletmemiz gereken bir durum ortaya çıktı.

Gerek Türkiye'ye dönük mülteci akına izin vermemek, gerekse PKK uzantısı olan bu güçlerin, Suriye'de kendi alanlarına oluşturma çabalarının oluşturduğu tehdit karşısında, bugün angajman kuralları çerçevesinde, Azez ve civarındaki tehdit oluşturan güçlere karşı mukabelede bulunulmuştur. Bu, angajman kuralları çerçevesinde atılan bir adımdır.

YPG tarafından sınırlarımıza yönelik tacizler oldu.

Biraz önce, ABD Başkan Yardımcısı Joe Biden, görüşme talebinde bulundu. Kendisiyle de bir görüşme yaptık. Biden'a Türkiye'nin tutumunu ifade ettim. Hertürlü tedbiri alacağımızı söyledim.

YPG unsurlarının her hamlesine önlem alırız.

YPG bir Kürt örgütü değildir. PKK ve YPG bir terör örgütüdür. YPG ve PYD Kandil'le irtibatlı bir terör örgütüdür. Suriye rejiminin kuklasıdır. Etnik kıyım yapan bir örgüttür.

YPG derhal Azez ve çevresinden uzaklaşsın.

Türkiye'nin sessiz kalmasını kimse beklemesin.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Tüm Hakları Saklıdır © 2015 Konya Not | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Haber Yazılımı: CM Bilişim