• Konya16 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Bahçeliden Sultanahmet açıklaması
2016-01-13 19:00:03

Bahçeli'den Sultanahmet açıklaması

MHP Genel Başkanı Bahçeli Sultanahmet'teki terör saldırısıyla ilgili açıklama yaptı..MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Sultanahmet'teki terör...
MHP Genel Başkanı Bahçeli Sultanahmet'teki terör saldırısıyla ilgili açıklama yaptı..

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Sultanahmet'teki terör saldırısına ilişkin, "Çok kısa süre içerisinde failinin birisinin yakalanmış olması, hükümetin bu konudaki hassasiyetinin de işareti olmuştur. İnşallah bundan sonra böyle olaylar, ülkemizde hiçbir şart altında olmaz" dedi.
 

Bahçeli, ATO Congresium'da düzenlenen 10. Ankara Kitap Fuarı'nı ziyaret etti.Burada gazetecilerin sorularını yanıtlayan Bahçeli, "İstanbul'daki saldırıda bir zafiyet söz konusu mu?" sorusu üzerine olayın ardından yazılı bir açıklama yaptığını anımsattı.

Onun üzerine söylenecek fazla sözün olmadığını, her konunun açık kalplilikle ifade edildiğini belirten Bahçeli, "Türkiye artık bir terör alanı haline çevrilmek istenmektedir. Gerekli tüm tedbirlerin alınması konusunda hükümete çok büyük sorumluluk düşmektedir. Çok kısa süre içerisinde failinin birisinin yakalanmış olması, hükümetin bu konudaki hassasiyetinin de işareti olmuştur. İnşallah bundan sonra böyle olaylar, ülkemizde hiçbir şart altında olmaz. O bakımdan Suruç'ta başlayan, Ankara'da devam eden ve Sultanahmet'te de sürdürülmek istenen bu terör saldırıları ve bomba cinayetleri sürecini artık kesin olarak durdurmak lazımdır. O bakımdan Türk hükümeti bu konuda üzerine düşeni yapmak durumundadır. Bunu da bekliyoruz kendilerinden" diye konuştu.

Bahçeli, bazı akademisyenlerin terör örgütüne yönelik operasyonları eleştiren bildirileriyle ilgili soruyu yanıtlarken teröre ve özellikle Güneydoğu Anadolu'daki o hazin ve cani tavra ne siyasi partiler ne de aydınlar tarafındanhiçbir şekilde destek verilmemesi gerektiğini vurguladı. Siyasi partilerin de bu anlayıştan vazgeçmesi gerektiğine dikkati çeken Bahçeli, şunları kaydetti:

"Aydınlar bu ülkenin evlatları ise ülkeyi yıkmaya yönelik felakete karşı aydınlatıcı ve sahip çıkıcı bir üslup olması lazımdır. Üniversitelerimizde hainlere destek veren zihniyete çocuklarımızı emanet edemeyiz. Onun için Yükseköğretim Kurulu'nun üzerine düşeni yapması ve ayrıca da üniversite rektörlerinin bu konuda hassas olmaları lazım. Benim burada özellikle uyarmak istediğim konu hainlere destek veren ve büyük çoğunluğu araştırma görevlisi ve yardımcı doçent olarak sıfat taşıyanların üniversiteye nasıl girdiklerinin araştırılması lazım."

Stantları gezdi, engelli yazardan kitap satın aldı

Bu arada ziyaret ettiği kitap fuarında stantları gezen Bahçeli, aralarında "Atatürk'ten Soğuk Savaş Dönemine Türk-Rus İlişkileri", "Atatürk'ün Yetişmesi ve Öğretmenler", "Irak Türkmen Boyları", "Kutlu Kağanlık" adlı kitapların da bulunduğu çok sayıda kitap satın aldı.

Mizah dergilerine de ilgi gösteren Bahçeli, tekerlekli sandalyesinde, yazdığı kitapları satan engelli bir yazarı da ziyaret ederek yazarın tüm kitaplarının, üzerindeki ücretten daha fazla değerde satın alınması için korumalarına talimat verdi.

Bahçeli, fuarda bazı vatandaşlarla da özçekim yaptı.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Tüm Hakları Saklıdır © 2015 Konya Not | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Haber Yazılımı: CM Bilişim