• Konya21 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Arap Birliğinden İrana kınama
2016-01-11 10:00:03

Arap Birliği'nden İran'a kınama

Arap Birliği, İran ve Suudi Arabistan arasında yaşanan krizde Suudilerin yanında yer aldı. Birlik, İran'ın Tahran'daki Suudi Arabistan'ın Büyükelçiliği'ne...
Arap Birliği, İran ve Suudi Arabistan arasında yaşanan krizde Suudilerin yanında yer aldı. Birlik, İran'ın Tahran'daki Suudi Arabistan'ın Büyükelçiliği'ne düzenlenen baskın nedeniyle İran'ı kınadı.

Suudi arabistan'ın talebi üzerine Mısır'ın başkenti Kahire'de olağanüstü gündemle toplanan Arap Birliği Dışişleri Bakanları, İran'ı diğer ortadoğu ülkelerinin içişlerine karışmakla ve bölgede istikrara zarar vermekle suçladı.

Dışişleri Bakanları'nın sonuç bildirgesinde "Suudi Arabistan'ın Tahran'daki büyükelçiliği ile Meşhed'deki konsolosluğuna yapılan saldırılardan dolayı İran'ın kınanmasının kararlaştırıldığı" belirtildi.

Toplantıdan sonra basının karşısına geçen Suudi Dışişleri Bakanı Adil El Cubeyr, "İran'ın komşu ülke olarak kalabilmesi için teröre destek vermekten vazgeçmesi gerektiğini aksi takdirde Arap ülkelerinin muhalefetiyle karşılaşacağını" belirtti.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Tüm Hakları Saklıdır © 2015 Konya Not | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Haber Yazılımı: CM Bilişim