• Konya25 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
ANKARA SPOR SALONU BUZLANIYOR
2016-01-01 13:45:03

ANKARA SPOR SALONU BUZLANIYOR

''Başkent Ankara yeni bir dünya şampiyonasına ev sahipliği yapmaya hazırlanıyor.''Dünya basketbol şampiyonası ile açılışı yapılan 10 bin kişilik...
''Başkent Ankara yeni bir dünya şampiyonasına ev sahipliği yapmaya hazırlanıyor.''

Dünya basketbol şampiyonası ile açılışı yapılan 10 bin kişilik Ankara Spor Salonu bu kez buz hokeyi dünya şampiyonası ile Ankaralı sporseverlere kapılarını açacak.
Buz Hokeyi Federasyonu Başkanı Prof. Dr. Bülent Akay, yaptığı açıklamada, kadınlar dünya şampiyonasını Ankara Spor Salonu’nda yapacakları için heyecanlı olduklarını söyledi. Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç’ın oluru ile şampiyonanın Ankara Spor Salonu’nda yapılacağını belirten Akay, şunları söyledi:
‘’Kadınlar dünya şampiyonası, Uluslararası Buz Hokeyi Federasyonu’nun (IIHF) programında yer aldığı gibi Ankara Buz Pateni Sarayı’nda yapılacaktı ancak 1989 da açılan binanın çatısında meydana gelen deforme nedeniyle salonumuz geçici süreyle kapatıldı. Çare aradığımız bu süreçte büyük bir yardımlaşma örneği gösteren Basketbol Federasyonu Başkanı Harun Erdanay’a da teşekkürlerimi iletiyorum.

Prof. Dr. Akay, sözlerini şöyle sürdürdü:
‘’Ankara Spor Salonu, sadece tribünleri ve dış görünümüyle muhteşem değil aynı zamanda buz pisti alt yapısı da mevcut olan bir salon. Ankara Buz Pateni Sarayı’nın kapanmasıyla, şampiyona için aklımıza ilk gelen de doğal olarak bu salon oldu. Spor Genel Müdürü Mehmet Baykan’ın desteği, Basketbol Federasyonu Başkanı Harun Erdanay’ın da salondaki programı bize göre değiştirmesi ile dünya şampiyonasını Ankara Spor Salonu’nda yapacağız.’’
Şampiyonanın en iyi şekilde geçmesi için, salonun, buz hokeyi pistine çevrilmesi aşamasında Basketbol Federasyonu Başkanı Erdanay’ın bir çok görev üstlendiğini de ifade eden Prof. Dr. Akay, sözlerini şöyle tamamladı:
‘’Sayın Erdanay, şampiyonanın Türkiye’ye yakışır bir biçimde gerçekleşmesi için bütün olanaklarını seferber edeceğini söyledi. Kendisine bütün buz hokeyi camiamız adına teşekkürü borç biliriz. Ankara Spor Salonuna buz hokeyi sahası çok yakışacak. Şampiyonaya bütün sporsever Ankaralıları bekliyoruz. Bu sezon, erkekler süper lig maçlarımızın bir bölümünü de bu salonda oynayacağız. Maçlarımızı, Avrupa'da da olduğu gibi kalabalık bir seyirci önünde oynamak en büyük dileğim."

29 Şubat - 6 Mart 2016 tarihleri arasında düzenlenecek dünya şampiyonasında Türkiye, Meksika, Yeni Zelanda, İzlanda ve İspanya takımları bir üst kategoriye yükselme mücadelesi verecek.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Tüm Hakları Saklıdır © 2015 Konya Not | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Haber Yazılımı: CM Bilişim