• Konya19 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Anayasa Uzlaşma Komisyonu toplanıyor
2016-02-03 13:45:02

Anayasa Uzlaşma Komisyonu toplanıyor

TBMM Anayasa Uzlaşma Komisyonu, yeni anayasa yapımı için ilk toplantısını yarın gerçekleştiricek.TBMM Başkanı İsmail Kahraman'ın başkanlığındaki...
TBMM Anayasa Uzlaşma Komisyonu, yeni anayasa yapımı için ilk toplantısını yarın gerçekleştiricek.

TBMM Başkanı İsmail Kahraman'ın başkanlığındaki toplantıda, Meclis'te grubu bulunan 4 parti, üçer milletvekiliyle temsil edilecek.

video haberCumhurbaşkanı Erdoğan: ''Başkanlık kişisel meselem değil''

Mermerli Salon'da, saat 10.00'da başlayacak toplantıda, AK Parti'den eski TBMM Başkanı ve Ankara Milletvekili Cemil Çiçek, TBMM Adalet Komisyonu Başkanı, Ankara Milletvekili Ahmet İyimaya ve AK Parti Genel Sekreteri, Gaziantep Milletvekili Abdulhamit Gül, CHP'den Muğla Milletvekili Ömer Süha Aldan, Aydın Milletvekili Bülent Tezcan ve Balıkesir Milletvekili Namık Havutça, HDP'den İstanbul Milletvekili Garo Paylan, Adana Milletvekili Meral Danış Beştaş ve Mardin Milletvekili Mithat Sancar, MHP'den ise Mersin Milletvekili Oktay Öztürk, Afyonkarahisar Milletvekili Mehmet Parsak ve Bursa Milletvekili Kadir Koçdemir yer alacak.

Komisyonun ilk toplantısında, çalışma usul ve esasları, çalışma süresi ve yöntemi, kararların alınma şeklinin ele alınması bekleniyor.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Tüm Hakları Saklıdır © 2015 Konya Not | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Haber Yazılımı: CM Bilişim