• Konya27 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Ağustosta öğretmen ataması olmayabilir
2016-02-11 01:30:02

'Ağustos'ta öğretmen ataması olmayabilir'

Avcı, Ağustos ayında öğretmen ataması olmayabileceğini açıkladı.Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı bu akşam 21:00'de TGRT Haber Canlı yayınına katılarak...
Avcı, Ağustos ayında öğretmen ataması olmayabileceğini açıkladı.

Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı bu akşam 21:00'de TGRT Haber Canlı yayınına katılarak bugün gerçekleşen öğretmen atamalarına ilişkin açıklamalarda bulundu. 

 

"2003 yılında 544 bin öğretmenimiz vardı. Biz kendi dönemimizde 542 bin öğretmen ataması yaptık. Doluluk olarak %93'e ulaştık. Önümüzdeki dönemde öğretmen açığı kapanacak ve sadece emekli öğretmenlerimizin yerine atama yapacağız" diyen Avcı, "OECD ülkeleri arasında en geç öğretmen kadrosuna sahip ülkeyiz. Son 5 yılda öğretmen ücretlerini en çok biz arttırdık'' ifadelerini kullandı.

 

Avcı, canlı yayında yaptığı açıklamada, öğretmen atamalarına ilişkin açıklamalarda bulundu. Öğretmen atamalarını Şubat ayına endekslemeyi düşündüklerini söyleyen Avcı, Ağustos ayında öğretmen ataması olmayabileceğini açıkladı.

 

Bakan Avcı programda şöyle konuştu:

 

Biz bütün atamaları Şubat'a endekslemeyi düşünüyoruz. Bu Ağustos'ta atama olmayabilir. Çünkü Ağustos'ta atama yaptığımız zaman bu kez birinci yarıyılı aynı şekilde kullanmamız gerekir

 

Kaynak: haber.sol.org.tr

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Tüm Hakları Saklıdır © 2015 Konya Not | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Haber Yazılımı: CM Bilişim