• Konya25 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
ABD: Türkiyenin IŞİD ile işbirliği yaptığı iddiaları dayanaksız
2015-12-04 11:00:05

ABD: "Türkiye'nin IŞİD ile işbirliği yaptığı iddiaları dayanaksız"

Sözcü Mark Toner, "Erdoğan ve ailesinin IŞİD ile kaçak petrol ticareti yaptığına ilişkin de herhangi bir kanıt bulunmadığı" yanıtını verdi.Sözcü...
Sözcü Mark Toner, "Erdoğan ve ailesinin IŞİD ile kaçak petrol ticareti yaptığına ilişkin de herhangi bir kanıt bulunmadığı" yanıtını verdi.

Sözcü Mark Toner, "Rusya uçağının düşürülmesi sonrası pek çok iddia ortaya attı. Bizim elimizde hiç bir kanıt yok. Biz bu iddiaları direkt olarak reddediyoruz. Dürüstçe söylemek gerekirse, aileye yöneltilen bazı iddiaları sorguluyoruz" dedi. Sözcü, bir gazetecinin "Bize, onları suçlayan Rusya olduğu için, onları savunmak durumunda kalıyorsunuz gibi geliyor" sözlerine de yanıt verdi.

"Biz Türkiye ile yapıcı ve verimli bir biçimde çalışıyoruz. Bize, İncirlik Üssü'nün kullanımını verdiler. Suriye ile hala açık olan 98 kilometrelik sınırı kapatmak için bizimle birlikte çalışıyorlar. Üstesinden gelinmesi gereken sorunlar yok değil. Ama, Türkiye'nin, IŞİD ile işbirliği içinde olduğu iddialarının dayanağı olmadığını düşünüyoruz" dedi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Tüm Hakları Saklıdır © 2015 Konya Not | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Haber Yazılımı: CM Bilişim