• Konya15 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
47.5 milyon yolcuya e-Dönüşümlü hizmet
2016-01-11 16:00:06

47.5 milyon yolcuya e-Dönüşümlü hizmet

Yılda 47,5 milyon yolcuya hizmet veren Türkiye’nin en büyük ulaşım şirketlerinden IDO, FIT Solutions ile başladığı işbirliğinde zamandan ve giderlerden...
Yılda 47,5 milyon yolcuya hizmet veren Türkiye’nin en büyük ulaşım şirketlerinden IDO, FIT Solutions ile başladığı işbirliğinde zamandan ve giderlerden tasarruf ediyor.

FIT Solutions’dan e-Fatura, e-Defter ve e-Bilet hizmetleri alan IDO, 120 bin sayfa defter kaydı ve 1000 adet fatura basımını e-Dönüşüm® ile dijitalleştirdi. IDO böylece günde yaklaşık 1,5 saat zamandan tasarruf sağladı.


Türkiye’nin e-Dönüşüm® öncüsü FIT Solutions ile IDO’nun işbirliği sonucunda yıllık 47,5 milyon yolcuya biletleme yapan işletme, e-Fatura ve e-Defter hizmetlerinden sonra e-Bilet hizmetini de almaya başladı.

1530 çalışanı olan IDO, FIT Solution’tan aldığı hizmetler ile yılda 120 bin sayfa defter ve 1000 adet fatura basmaktan tasarruf edecek. E-Fatura’nın IDO’ya yansıyan asıl faydası posta, arşiv ve raporlama maliyetlerinden kurtulma, ayrıca hızlı gönderim ile zamandan tasarruf olarak belirtiliyor. E-defter hizmeti ile eskiden bir dönem defterinin yazılması bir hafta sürerken, artık iki saat içerisinde yazılabiliyor. Noter tasdiki ve defter ciltlenmesi gibi maliyetlerden de FIT Solutions çözümleri ile kurtulan IDO, yıllık 30 bin TL kadar tasarruf sağlıyor. Ayrıca istenilen zamanda defterlerin istenen döneme ve belge tipine göre detaylara inilebiliyor.

 


e-Fatura hizmeti kullanarak günlük 1 saat kadar tasarruf ettiğini açıklayan IDO, e-Defter hizmeti ile de günde 20 dakikalık zaman tasarrufu yakaladığını belirtiyor.


IDO Kıdemli Genel Muhasebe Uzmanı Burak Ülgen, “Projeler hedeflendiği şekilde gayet başarılı sonuçlar verdi. E-fatura ve e-defter ile işgücü, zaman ve kağıt tasarrufu sağlandı. Şu anda da işini gerçekten iyi bilen uzman bir ekiple iletişim halinde sistemlerimiz çalışmaya devam ediyor” diyor.


IDO Kurumsal Kaynak Planlama Sistemleri Yöneticisi Mehmet Akif Erek ise FIT Solutions ile yaptıkları işbirliği konusunda, “Halihazırda devam etmekte olan bir e-bilet projemiz var. Bu projeyle sektörümüzde bir ilki gerçekleştirmiş olacağız. E-bilet projesi ile öncelikli olarak hedefimiz, yolcularımızın kağıt bilet alma zorunluluğundan kurtarılması. İkinci büyük fayda ise, arşivleme tarafında ikinci nüshaların basılması ve saklanması ihtiyacının ortadan kalkması ile sağlanmış olacak. Sürekli işbirliği ile de mevcut sistemlerimizin en güncel şekliyle ve hatasız bir şekilde çalışır halde kalması, bununla birlikte e-dönüşüm alanında ortaya çıkabilecek yeni iş fırsatlarının birlikte değerlendirilmesi hedefleniyor” diye konuşuyor.

FIT Solutions Nedir?

1999 yılında faaliyete başlayan FIT Solutions, şirketlerin iş süreçleri ve devlet ile olan ilişkilerinin dijital ortama taşınmasında en çok tercih edilen, Türkiye’nin lider e-Dönüşüm® firmasıdır. FIT Solutions, şirketlere ‘e-Fatura’, ‘e-Arşiv’, 'e-Defter', ‘e-Denetleme’, ‘e-Bilet’, 'e-İmza', ‘KEP’, ‘e-Mutabakat’ , ‘e-Ödeme’ gibi uygulamalarla ‘e-Dönüşüm®’ süreçlerinin düzenlenmesinde iş verimliliği artıran, maliyet ve zaman yönetimini kolaylaştıran çözümlersunmaktadır. FIT Solutions Ar-Ge merkezi ile dünya trendlerini takip etmekte, Türkiye’de kurumsal yazılım ve entegrasyon hizmetleri pazarının gelişimine yön vermektedir. Turkcell, ING BANK ve KKB ile stratejik iş birlikleri bulunan şirket, 2014 yılında $50M büyüklüğündeki Hollanda merkezli girişim sermayesi fonu Revo Capital’den yatırım almıştır. Bu yatırımın ardından FIT Solutions, e-Dönüşüm® konusundaki bilgi ve deneyimini sürekli geliştirerek global müşterilerine yenilerini eklemenin yanı sıra, KOBİ’ler için de ilk adres olmayı hedeflemektedir.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Tüm Hakları Saklıdır © 2015 Konya Not | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Haber Yazılımı: CM Bilişim