• Konya8 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
28 Şubat davasının 81. duruşması bugün görülecek
2016-01-11 10:15:04

28 Şubat davasının 81. duruşması bugün görülecek

28 Şubat dönemine ilişkin, "Türkiye Cumhuriyeti hükümetini cebren devirmeye, düşürmeye iştirak" suçundan 103 sanığın yargılandığı dava bugün görülmeye...
28 Şubat dönemine ilişkin, "Türkiye Cumhuriyeti hükümetini cebren devirmeye, düşürmeye iştirak" suçundan 103 sanığın yargılandığı dava bugün görülmeye devam edecek .

Toplam 103 sanığın yargılandığı davada bugün 81'inci duruşma görülecek. Ankara 5'inci Ağır Ceza Mahkemesi'ndeki duruşma saat 09:30'da başlayacak.

Davanın son celsesinde, eski Başbakanlar Tansu Çiller ve Mesut Yılmaz'ın "tanık" sıfatıyla duruşmaya çağrılmasına, katılmamaları durumunda zorla getirilme kararı verilebileceğine dair ihtarda bulunulması kararlaştırılmıştı.

Mesut Yılmaz, eşinin sağlık sorunları dolayısıyla duruşmaya katılamayacağını bildirdiği, Tansu Çiller'in ise kendisine ulaşan davete henüz cevap vermediği belirtildi.

Bu arada, davada daha önce "tanık" olarak dinlenen ve deniz kuvvetleri komutanlığında askerliğini yaparken batı çalışma grubuna ait bazı gizli belgeleri sızdırdığı gerekçesiyle yargılanan Kadir Sarmusak'ın da davaya müdahillik talebinde bulunduğu öğrenildi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Tüm Hakları Saklıdır © 2015 Konya Not | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Haber Yazılımı: CM Bilişim